Alena.Kropackova00@gmail.com

Jak se stopuje holce na Kypru? Neseriózní díl.

Jak se stopuje holce na Kypru? Neseriózní díl.

Stopování na Kypru je fakt zábava. Pokud není 40 stupňů, víte, kde se zrovna nacházíte a kam chcete jet.

V předchozím článku jsem se rozepsala o tom, co bych chtěla v následujícím čase dělat. A jelikož je ještě vše ve fází domlouvání a zařizování, stihla jsem minulý týden koupit letenky na Kypr. (za 1800 Kč jsem sehnala zde nebo zkuste azair.cz)

Schválně jsem si před cestou o ostrově skoro nic nepřečetla. Čím míň toho člověk ví, tím větší je to pak sranda:D Taky jsem se nijak specielně nepřipravovala. Do batohu jsem sbalila dvě trička, plášťenku, mobil a jídlo. Nutno podotknout, že jsem pak přijela s naprosto jinýma věcma než jsem odjížděla. 😀

V hlavě jsem měla představu, že budu spát na pláži a chodit z větší části pěšky- naivní představa č.1 (čísluju to, protože jich bude víc)

 

 

První noc (ne)byla na pláži

Odjez na Kypr byl skoro jako rande na slepo. Víte, kde a v kolik budete, ale už nevíte, co od toho očekávat.

Na letiště jsem přiletěla o půlnoci a marně hledala místo na spaní. Teda takhle. Místo tam bylo, ale bezpečno ne! Kdo by se cítil bezpečně, když  na něj pokřikuje 5 mladých Kyperčanů?! Nějak jsem taky počítala, že na letišti koupím adaptér, abych si mohla nabít mobil.  No, adaptér neměli a mně zbývalo asi 10 % baterky. Co chcete dělat o půlnoci na letišti, sami, bez mobilu a bez místa na spaní? Asi se smát. A nebo mít ten adaptér, že?

Češi jsou všude (a to se hodí)

Se 2 % baterky jsem už začala vzdávat představy o klidným spaní. No a kdo mě zachránil? Čech! Milý krajan 😀 Napsal mně adresu, kam můžu přijet přenocovat. Já jsem si ju rychle opsala na papír a vyběhla z letiště hledat taxíka. (Těsně po tom mobil chcípl. A to bych byla bez adresy:D)

S taxikářema mluvte velmi zřetelně. Nesnažte se komunikovat plynulou angličtinou a ještě s přízvukem. Byli by pak zmatení.

Stopuju na pláž!

Ráno jsem sbalila batoh, koupila si pití a vyběhla k silnici. Natáhla ruku a vztyčila palec. (Pořád jsem si totiž myslela, že na té pláži spát budu:D-naivita č. 2)

Neměla jsem absolutně žádnou představu, kde vlastně jsem. Ale jak se říká.

 

Není důležitý odkud začínáte, ale je důležitý kde skončíte. No a já skončila na pláži. Přesně, jak jsem si přála 😀

Zastavil mně pohodovej chlápek s pohodovým autem. Sice nemluvil anglicky, ale vím, že to byl pohodář.

Pokud se bojíte stopovat auta, přečtěte si příběh Jak jsem stopoval letadlo. Třeba vás to nakopne. 

Nissi Beach

Teplo k nevydržení

Hodně lidí mě varovalo, že spát na pláži je neproveditelný kvůli velkýmu horku. Po hodině na slunci jsem začala cítit, že by mohli mít pravdu. Po dalších dvou hodinách jsem si byla jistá, že mně nelhali. No a po spáleným celým těle jsem pochopila, že to se mnou mysleli dobře. Občas prostě stačí poslechnout 😀

Za několik chvil totiž nastala nejhorší situace z celýho výletu. Bylo mně fakt teplo, byla jsem spálená (takže se nemohla pomalu hýbat) a došla mně voda. Nejbližší obchod zas tak blízko nebyl, bohužel.

V tu chvíli se moje představy o chození s batůžkem a objevování krás Kypru mírně zbořili.  V realitě jsem se dobelhala k obchodu, kde jsem koupila posvátnou vodu a usedla s tím, že už se asi nezvednu.

Larnaca

Zvedla, ale pouze kvůli přemístění do chladnějšío místa jménem McDonald. Díky všem těmto řetězcům jsem neměla každej den úžeh. Ale jenom přehřátej mozek.

No a když máte přehřátej mozek, tak vám moc nefunguje. Takže jsem si seděla v mekáči a čekala, co se bude dít. Dělo se akorát to, že se setmělo. A já jaksi zapomněla řešit, kde teda budu spat. Ale pochopila jsem, že si ustlat na pláži, kde zrovna probíhá kopaná není nejmoudřejší.

Takže zbýval zase stop. Teď už to ale nebylo jednoduchý. Ve tmě mě jednak nikdo neviděl a za druhé jsem si omylem stoupla hned vedle policejní stanice. Páni policisté na mě naštěstí jenom zatroubili a trochu se mně vysmáli 😀 Žádná pokuta se nekonala.

Jak jsem tam tak dlouho stála, začínalo se mně chtít doopravdy spat. Takže jsem využila můj stopařskej travelhack.

Jak vypadá?

Ayia Napa

Pokud nemůžete sehnat stopa, běžte na nejbližší parkoviště. Tam odchytněte někoho, kdo se blíží ke svýmu autu. Zeptejte se ho, jak se dostanete na danou adresu. A dělejte, že tam chcete dojít pěšky. Přidejte do toho ještě velmi špatnou angličtinu a někdo se vás určitě ujme 😀 A když to půjde špatně, tvařte se zoufale. (Využívejte pouze v opravdové nouzi.)

Ayia Napa

Další dny už jsem jenom řešila, jak se dostat na pláž a zpátky bez újmy na zdraví. Nepovedlo se. Pokaždé jsem se znovu a zas přismahla. Není totiž ideálka chodit hodinu na přímým slunku ve 12 dopoledne. Nedoporučuju.

Poslední dva dny jsem vyjela na výlet do Ayia Napy-to zas doporučuju! Dá se tam dojet autobusem, pokud jste ochotni účastnit se zmatku. Já jsem to udělala jednoduše. Přišla jsem na zastávku a čekala do tý doby než něco jelo. (Zní to logicky. Někteří jedinci se ale řídili podle jizních řádů a tak třeba propásli bus, kterej měl jet v 6, ale jel v 5 😀 )

V Napě jsem byla na Nissi Beach-pláž fakt nádherná. Poprvé jsem si přišla jako normální člověk na normální dovolený. Pokud budete na Kypru, tak se tam fakt stavte!

Slevy na hotely

Hotel Stars Discount Price per night, from Choose dates

Nestor Hotel

★★★★

-45%

3 0781 692

View Hotel

Aktea Beach Village

★★★★

-28%

3 0742 217

View Hotel

Napa Mermaid Hotel & Suites

★★★★

-17%

2 5952 142

View Hotel

Grecian Bay

★★★★★

-9%

4 1073 754

View Hotel

Naprosto perfektně jsem si zaplavala a zatancovala. A taky jsem naprosto perfektně utopila mobil a zničila moje jediný boty. Tak jsem si rovnou koupila ve stánku žabky:D No a při čekání na bus zpátky se mně ujal sympatickej surfař z Francie. Chtěl mně totiž profesionálně poradit, jak dostat vodu a písek ze všech děr v mobilu 😀 Takže to bylo fajnový zakončení dne i celýho týdne.

 

Jet nebo nejet?

Kypr doporučuju. Hlavně těm, co se nebojí švábů, vezmou si s sebou opalovací krém, nechcou spát na pláži a mají funkční mobil. Pak by to mohla být fajn dovča 😀


Reklama:

Před odjezdem  se prosím vás raději pojistěte 😀 🙂

Pojistku zřiďíte ZDE


Chcete jet za opravdu nízké ceny na jazykový kurz do zahraničí?

Chceš mít blog jako já? Zařiď si vlastní doménu a hosting:)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budu sdílet?

2 komentáře

  1. KamilaZ napsal:

    Obdivuju tvojí odvahu na stopování. Já bych měla příšerný strach např. ze znásilnění atd.. Prostě člověk může potkat různé typy lidí…

    • AlenaK napsal:

      Já nad tím totiž vůbec nepřemýšlím. Jeden den mně volala kámoška a řekla mně, že je to nebezpečný. Další den už jsem si vzala taxíka, jelikož jsem myslela na všechno hroznýho, co by se mohlo stát. A ono se to pak dost často stane..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gtag('config', 'UA-115049694-1');