Alena.Kropackova00@gmail.com

Raw strava mi pomohla k vyšší produktivitě. Dva týdny ke změně stačí

Raw strava mi pomohla k vyšší produktivitě. Dva týdny ke změně stačí

Na raw stravě

Každý z nás chce mít více času, být produktivnější, soustředěnější a ideálně i rychlejší než ostatní. Snažíme se proto plánovat, organizovat, delegovat a automatizovat. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? Šla jsem na to jinak. Natáhnout den nemůžeme,  ale získat více energie ano. Proto jsem zkusila lifehack zvaný raw strava.  V profesním životě se o tom moc nemluví. Není čas řešit takovéhle blbosti. Syrová strava ale přináší daleko lepší výsledky než sto jiných návodů na zvýšení vaší produktivity.

S raw stravou můžete ušetřit až 16 hodin týdně. To se vaší případné konkurenci líbit nemusí. Ale hlavně nebudou chápat, jak vy to děláte.

 

Raw strava vám ušetří více času než chytrá aplikace

To, že plánujete, organizujete, delegujete a automatizujete je sice pěkné,ale většinou stejně nestíháte ne? Nehledejte pomoc zvenčí. Postahovaných aplikací už máte dost. Soustřeďte se na sebe. Potřebujete ušetřit co nejvíc energie, abychom ji pak mohli využít. Den už nenafoukneme, ale více energie mít můžeme. A to jde nejlépe díky zdravé stravě, a úplně nejlépe díky syrové neboli raw.

Jak to funguje?

Znáte poobědový útlum, kdy byste si nejradši dali dvacet?

Bez raw stravy

 

Pokud ano, pravděpodobně jste snědli dávku chemického koktejlu v podobě obědového menu. Většina našich jídel je tepelně a chemicky upravovaná a  tělo musí vynaložit dávku energie, abychom jídlo vůbec strávili. Živá neboli raw strava může být upravovaná pouze do 42 °C. Potraviny jsou ve své základní formě a neobsahují přidané látky. Tělo tedy nespotřebuje tolik energie na trávení a my ji pak můžeme využít dle libosti.

Více energie můžeme získat samozřejmě i jinak. Syrová strava má ale zároveň pozitivní účinky na zdraví.

 Lehce, rychle a ještě k tomu levně

Spočítejte si, kolik toho za normálních okolností naspíte a odečtěte si 2 hodiny denně. Já jsem například ušetřila za týden 14 hodin pouze na spánku. Dále si spočítejte, kolik hodin týdně strávíte vy(nebo vaše polovička) přípravou jídla. Dohromady můžete mít oproti ostatním zhruba jeden produktivní den navíc.

Nezdravá strava

 

Moje 2 týdny na syrové stravě a výsledky, které jsem nečekala

Moje největší změny, které jsem nečekala se týkaly psychiky. Moje mysl se uklidnila, dokázala jsem daleko více vnímat věci kolem sebe. Byla jsem mnohem  bystřejší a rychlejší. Mozek tedy celkově pracoval daleko lépe, protože se tolik nemusel soustředit na trávení.

Výsledky raw stravování po 2 týdnech:

-ušetřila jsem 14 hodin týdně na spánku

-ušetřila jsem minimálně 2 hodiny týdně na přípravě stravy

-ušetřila jsem 500Kč na potravinách

-po jídle jsem nebyla unavená, ale měla více energie

-neměla jsem výkyvy nálad

-byla jsem daleko soustředěnější a rychlejší

-byla jsem klidná a vyrovnananá daleko lépe se mi přemýšlelo

Sledovala jsem také účinky na zdravotní stav: upravilo se mé trávení, ustálila váha a zlepšila pleť

(Ne)budu vitariánem?

Tohle není raw strava

Díky raw stravě můžete ušetřit spoustu času jednak na spánku, ale také na přípravě jídla. Zbavíte se zdravotních potíží. Nebudete řešit propady energie v odpoledních hodinách a nebude vás unavovat každý další úkol. Neříkám, že syrová strava jako životní styl je vhodný pro každého. Každopádně doporučuji vyzkoušet všem, kteří se snaží využít na maximum svůj čas a být tak o něco produktivněší. A také si nemyslete, že budete potřebovat nějaké speciální potraviny. Bohatě stačí zajít do obyčejného supermarketu a nakoupit ovoce a zeleninu.

Pokud to tedy chcete vyzkoušet a nemáte ponětí, jak začít, zkuste se inspirovat ukázkovým jídelníčkem. Nejprve si o raw stravě něco málo nastudujte. Ne pro každého je nejvhodnější variantou.

Pokud máte stále pochyby, jestli něco takového chcete zkoušet, chápu vás. Stále se ale můžete pokusit stravovat o něco zdravěji. Sám podnikatel Jiří Rostecký napsal článek, kde vysvětluje, jak zdravější strava působí na výkon člověka.

 

 

 

 

 

 

Budu sdílet?

2 komentáře

  1. komaaar napsal:

    Surova strava ok,ale tie raw tycinky z predajni zdr.vyzivy a z potravin a z benziniek,to je cisty blud

    • AlenaK napsal:

      Já si třeba datlový tyčinky dávám ráda, ale samozřejmě jenom občas. Nepovažuju to za základ stravy 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gtag('config', 'UA-115049694-1');