Alena.Kropackova00@gmail.com

Práce v zahraničí přes agenturu? S Coolagent jsem pracovala v zámeckém hotelu

Práce v zahraničí přes agenturu? S Coolagent jsem pracovala v zámeckém hotelu

 

Vyjet za prací do zahraničí není pro nováčka lehký úkol. Člověk umí anglicky tak akorát na to, aby se domluvil na základních věcech a je rád, že je rád. Takhle jsem to alespoň měla já.  Práci v zahraničí jsem si sama schopná domluvit nebyla, takže jsem využila agentury.  Otázkou je, zda-li se to vyplatí. Osobně jsem si vybrala agenturu Coolagent a s tou jedinou mám zkušenost, kterou mohu ohodnotit.

 

Proč ne(jet) přes agenturu?

Osobně bych práci v zahraničí bez agentury nesehnala, jelikož moje jazykové schopnosti značně pokulhávaly. Navíc si nedokážu představit, kde bych sehnala ubytování a kolik by mě to všechno nakonec stálo. Ze začátku jsem byla ohledně práce přes agenturu trošku skeptická. Nakonec jsem to zkusila a nelituji. Představa, že jsem někde sama v cizí zemi, nemám kde spát a hledám si práci byla poměrně děsivá.. Takže pro lidi jako jsem já to bylo ideální řešení.

Můžete vyjet i s nižší úrovní jazykových schopností

Apeluji na ty, kteří si myslí, že práci v zahraničí bez znalosti jazyka nemohou získat. Nebo říkají, že  nikdy předtím v zahraničí nebyly, natož aby tam pracovali. Proto právě agentury existují. Vše vám vysvětlí a pomohou s orientací. Myslím, že Coolagent byla moje morální podpora. Pokud se budete snažit a chtít vyjet, nic není překážkou. Zaměstnavatelé, kteří s agenturou spolupracují jsou na nováčky zvyklí.

 

Je (není) to drahé?

Podle mě je i není. Peníze dáváte hlavně za jistotu, že práci opravdu dostanete. Zaměstnaní jste ihned po příjezdu, takže hned vyděláváte. Pokud bych vyjela sama, tak by se mně vše o dost prodražilo. Už jenom ubytování by stálo mnohem více. A k tomu bych si musela připočíst jídlo a všechny cesty na úřady. Já vím, že bych to sama nezvládla.

Jaké jsou výdělky?

To samozřejmě záleží na každém státě. Já jsem pracovala v Irsku, kde jsem měla něco kolem 9 euro na hodinu. Z našeho platu se nám odečítávaly peníze za ubytování a jídlo. Někdy jsem  dostala za týden 300 euro, někdy i 400. Za mých 10 týdnů práce jsem si vydělala kolem 80 000 Kč, což je docela slušné.

Pracovala jsem v zámeckém hotelu 

 

V Coolagent  se mně ptali, o jakou práci mám vlastně zájem. Chtěla jsem být v hotelu a dělat servírku. Takovou práci mi přesně nabídli. Byla jsem umístěna do krásného zámeckého hotelu na západě Irska nedaleko oceánu. Pracovala jsem v jejich restauraci, dělala objednávky a chystala vše potřebné ke spokojenosti hostů. Jelikož jsme byli malý tým, tak jsem se s šéfem mohla domluvit úplně  na všem. Nakonec jsem byla vždycky nejraději v kuchyni, kde jsem pomáhala s chystáním jídla, zásob anebo se starala o úklid.

Pracovní doba se upravovala podle hostů. Většinou to ale bylo kolem 4 hodin ráno i večer. Mnohdy jsem měla možnost vybrat si ještě práci navíc, čehož jsem dost často využívala.

 

 

Pro mě to byla nádherná zkušenost.  Seznámila jsem se tam s nynější velmi blízkou kamarádkou. S manažerem restaurace i manažerkou hotelu jsme si rozuměli a brali nás pomalu jako členy rodiny. Vozili nás na párty i na jejich výlety a snažili se ve všem vyhovět. O to bylo těžší odjíždět.

Dokud jste mladí a máte čas, takovýchto příležitostí si važte a využívejte je. V budoucnu pak nebudete litovat, že jste to nezkusili.

Odměna pro ty, co si přečetli celý článek:

Pro využití poukazu stačí poslat link na tento článek agentuře a nebo si jej můžete stáhnout jako obrázek.

Budu sdílet?

2 komentáře

 1. Renata napsal:

  Narazila jsem na vas blog, protoze summerhill 🙂 ale je prijemne procitat blog divky ve veku, kdy jsem i ja odjela do Irska za praci. Tenkrat jsme prerusili VS na rok a vydali se s kamaradkou a pritelem jen tak. Opravdu nam trvalo, nez jsme ziskali nejakou praci, casto jsme vyuzivali mistni agentury na jednorazovky prave v takovych hotelech, za ten rok jsem toho zkusila hodne a byl to jeden z nejlepsich v mem zivote. Dneska uz mam deti skolnich (a skolkovych) let a snazim se jim doprat svobodu nejen ve vzdelavani. Snad si jednou ten zivot budou uzivat treba stejne jako vy 🙂

  • AlenaK napsal:

   Dobrý den,
   to je super, že i dřív (kdy to nebylo tak rozšířené) jste vyjela. Já jsem ráda, že jsem jela takhle přes agenturu. Zkusila jsem a teď můžu vyjet klidně i bez ní 🙂 Vždycky mám radost, když vidím rodiče, kteří jsou v souladu sami se sebou a nechávají děti svobodně žít a učit se 🙂 Do Summerhillu se hrozně těším a doufám, že trošku rozšířím povědomí o takových možnostech výuky i mezi mladšíma ročníkama 🙂 Ráda bych tam zjistila co nejvíc a pak to předávala dál 🙂 Jestli chcete, podívejte se na Green school, jestli znáte. Tam bych se určitě chtěla taky podívat 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gtag('config', 'UA-115049694-1');