Alena.Kropackova00@gmail.com

Rozjezd a zvyšování návštěvnosti bez redaktorů-2.díl

Rozjezd a zvyšování návštěvnosti bez redaktorů-2.díl

Opět se hlásím s magazínem Openminded.cz.

Všechny články jsem prozatím psala sama, jelikož jsem nechtěla utrácet za redaktory. Proto nejsou nijak kvalitní, ale na zaplnění prvního obsahu to stačí. Jeden článek dosáhl dokonce i přes 900 zhlédnutí za den, což se mně zdá v celku dobré.

Nejúspěšnější jsou rozhovory, které mně taky osobně přijdou nejzajímavější. Myslím, že bezduchých článků už je na internetu dost a pokud se nejedná vyloženě o bulvár, myslím, že může být těžké prorazit.

Články prozatím vydávám zhruba dvakrát týdně, pozvolným tempem o čem mě zrovna napadne. Návštěvnost je pořád malá a doufám, že až se domluvím s redaktory, někam se to pohne. Každopádně na to, že se magazínu věnuji úplně minimálně, to není tak špatné.

Minulý měsíc jsem napsala na různá fóra a zeptala se lidí na názor, což si myslím, že je důležité. Sebrala jsem kritiku i chválu a opravila to, co jsem mohla. Jednalo se hlavně o špatný font a míchání češtiny s angličtinou. Bohužel mě zatím nenapadly lepší názvy v češtině, takže ponechávám třeba Openminded talks. Kritika byla taky na texty, které jsou podle někoho o ničem. S tím musím z části souhlasit, protože je píšu sama a já psát neumím. Věřím, že se to s nástupem redaktorů zlepší.

 

Zatím se snažím získat čtenáře hlavně z Instagramu, což moc dobře nefunguje a dalo se to předpokládat. Vkládat do bia neustále nový odkaz mě nebaví a věřím, že to nebaví ani ostatní.  Facebook mně momentálně dává většinu čtenářů, i když se mu věnuji nejméně. Bude to pravděpodobně vkládáním odkazů na články do různých skupin, což si myslím, že je jedna z nejlepších možností jak zdarma něco propagovat. Většina skupin už ale dost hlídaná a pokud to není opravdu něco, co lidem pomůže, můžete se dočkat vyhození, takže jsem s tím zatím hodně opatrná. Dvakrát jsem zkoušela placenou reklamu. Jednou na fb a jednou na Instagramu.

Musím říct, že Facebook v tomto případě fungoval mnohem líp. Na Instagramu už lidé tolik neproklikávali, stačilo jim olajkovat danou fotku.

Pokud jste neviděli první díl, doporučuji se podívat.

 

 

Budu sdílet?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gtag('config', 'UA-115049694-1');