Alena.Kropackova00@gmail.com

2 tajemství pro bezchybnou psanou angličtinu!

2 tajemství pro bezchybnou psanou angličtinu!

Dnes už se bez angličtiny téměř nepohneme. Mám dva lifehacky, které sama používám, abych psala bezchybné texty a zněla tak jako rodilý mluvčí. Pokud tedy chcete napsat email nebo nějaký delší text, tak se vám to určitě bude hodit.

Jsou to dvě služby, které využívám dost často

Grammarly

Když už mám nějaký text napsaný, vložím ho do Grammarly Stačí dát upload nebo new a text se vám zobrazí přímo v aplikaci. Tam vám appka najde chyby a po kliknutí na daná chybná slova vám je taky opraví. Můžete si jej přidat i jako rozšíření do prohlížeče.

Doporučuji využít spell checker, který vám najde slova, která máte pravopisně špatně a rovnou vám tyto chyby vysvětlí.

Dále doporučuji využít opravu gramatiky, který najde běžné i pokročilé chyby ve vašem textu.

Nabízejí i placenou verzi, my si ovšem poradíme jinak. Často se vám ukáží tzv. advanced issues. Opravu poskytují až po objednání  Často se ale jedná o chyby, jako jsou čárky apod., takže stačí vyzkoušet různé verze slov, posloupností, čárek a sledovat, jestli se náhodou chyby již neukazují. Pokud si nevíte rady a stále tam jsou nějaké chyby, využijte další službu.

Tip: pokud budete chtít upgrade, nekupujte si ihned plnou verzi, ale vyzkoušejte na měsíc a po měsíci vám přijde na email 50% sleva!

Fluent express

Fluent express je služba, která nabízí rychlou opravu textu. Funguje tak, že vložíte svůj text a někdo z rodilých mluvčích si ho převezme a ihned začne opravovat. Výhodou je rychlost a přesnost. Nevýhodou je to, že po vyčerpání určitého množství textu si pak další překlady musíte zaplatit. Nejedná se ale podle mě o nic tak drahého.

 

Myslím, že ať potřebujete napsat cokoliv, budete to mít s těmito dvěma službami bezchybně.

A jak se naučíte mluvit anglicky?

A pokud se chcete zlepšit naopak v mluveném projevu, nejlepší radou je vycestovat za prací do zahraničí. S tím vám může pomoci Linguatrip, což je stránka, která nabízí hodně levné jazykové kurzy v zahraničí. Také nabízí hodiny po skypu:) Nejsou s rodilým mluvčím, ale právě s klukem, který se sám naučil na úroveň rodilého mluvčího, čímž vás bude chápat více, než kdyby to byl jeho mateřský jazyk :ú

Jestliže chcete zlepšení angličtiny propojit s prací, připravila jsem seznam těch nejlepších stránek, které nabízejí zajímavé sezónní pozice. A jestli se vám nechce probírat všemi nabídkami, můžete navštívit skupinu na fb, kde přidávám vybrané  nabídky prací 🙂

Nově již existuje i webová stránka Jobforczech, která vám vše kolem práce v zahraničí usnadní:)

Budu sdílet?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gtag('config', 'UA-115049694-1');